Öğrenci No *
 
Şifre * (Şifremi Unuttum)
 
 
   
  Kullanıcı Adı *
  @adu.edu.tr
Şifre *
 
 
   
  Lisansüstü Öğrenci Girişi
  Kyk Girişi
 

       Gençlik ve Spor Bakanlığı
DUYURULAR ! 27 Şubat 2015 Cuma

 
Üniversitemiz Bilişim Sistemleri Altyapı Yenileme Çalışmalarına Başlanmıştır.
Üniversitemiz otomasyonlarının, (ilk aşamada OBIS’in (Öğrenci Bilgi Sistemi)) kampüs dışından erişime açılması ve donanımsal alt yapının yenilenmesi kapsamında çalışmalar yapılacaktır. Bu çalışmalar nedeniyle 25.02.2015 – 06.02.2015 tarihleri arasında zaman zaman otomasyonlara erişim sorunu yaşanabilecektir, tüm kullanıcılarımıza önemle duyurulur.
 

 
ÖĞRETİM DİLİ TAMAMEN TÜRKÇE OLAN PROGRAMLARDA HAZIRLIK SINIFINDAN BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
Üniversitemiz Senatosunun 13/02/2015 tarih ve 2015-04 sayılı oturumunda alınan IV sayılı kararında; öğretim dili tamamen Türkçe olan programlarda hazırlık sınıfından başarısız olan öğrencilerden Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerini başarma koşulunun aranması gerektiğine, mezuniyet aşamasında bulunan öğrenciler için, 5i dersleri koordinatörlüğü ve Yabancı Diller Yüksekokulu koordinasyonunda 2 Mart 2015 Pazartesi günü muafiyet sınavı yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu sınav 2 Mart 2015 Pazartesi günü saat 12.20’de Üniversitemiz merkez kampüsünde bulunan Aydın Menderes Dersliklerinde yapılacaktır. Sınava, hazırlık sınıfından başarısız olan tüm öğrenciler katılabilecektir. Sınava katılmak isteyen öğrencilerin yukarıda belirtilen gün, saat ve yerde hazır bulunmaları; yanlarında öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanlarını bulundurmaları gerekmektedir. Öğrencilerimize önemle duyurulur.
 

 
Kredi Başına Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemeleri
Normal eğitim sürelerinde mezun olamayan öğrencilerden, kredi başına göre alınması gereken miktarlara yönelik ödeme işlemleri YÖK' ün 06.02.2015 tarihli ve 75850160-312-131 sayılı yazısı gereğince Şubat ayının sonuna kadar ertelenmiştir.

NOT: Normal Katkı Payi Öğrencim ücreti ödemeleri ertelenmemiştir, kredi başına göre alınması gereken miktarlara yönelik ödemeler ertelenmiştir.
 

 
Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemeleri
Katkı Payı/Öğrenim Ücretine yönelik banka tahsilatları kapanmıştır.

Ders kaydı yapıp ödeme yapamayan öğrenciler,
ders kaydını yeni yapan öğrenciler,
yatay geçiş ile gelen öğrenciler,

ekle-sil haftasının son iki iş günü olan 13.02.2015 ile 16.02.2015 tarihleri arasında ödemelerini yapabileceklerdir.
 

 
KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME Detaylar için TIKLAYINIZ.
 

 
5İ Dersleri Ders Notları
5İ Dersleri sınavlarına hazırlık için 5İ kortinatörlüğünce hazırlanmış olan web sitesi için TIKLAYINIZ.
 

 
Aydın İl Yenilik Platformu
Yenilik danışmanınız sizi bekliyor. Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.
 

 
2014-2015 BAHAR YARIYILI KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!
Detaylar için TIKLAYINIZ.
 

 
Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine !
ADÜ Ders Kayıt Esaslarının Erken Kayıt ile ilgili 10 uncu maddesinde;
“(1) Erken kayıt, öğrencilerin bir dönem henüz bitmeden bir sonraki dönem almayı planladıkları derslere kaydolma işlemidir ve normal kayıt döneminin yerini alır. Güz döneminin son iki ders haftası bahar dönemi için, bahar döneminin son iki ders haftası da takip eden güz dönemi için erken kayıt dönemidir.
(2) Bölümler, içinde bulunulan dönemin bitmesine üç hafta kala bir sonraki dönemin haftalık ders programlarını hazırlarlar (öğretim elemanı ve derslik bilgilerinin girilmesi zorunlu değildir) ve sisteme girerler. Servis dersleri öncelikli olarak girilir. Öğrenciler,danışmanlarının görüşünü aldıktan ve danışmanlar bu bilgiyi sisteme girdikten sonra, katkı payı veya öğrenim ücretini ödemeden, bir sonraki dönem için erken kayıtlarını yaparlar. Önkoşul değerlendirmesinde, alınmakta olan derslerin başarıyla tamamlanacağı kabul edilir. Erken kayıt döneminde talebe bağlı olarak yeni dersler ve yeni şubeler açılabilir; yeterli talep görmeyen dersler ve şubeler kapatılabilir. Böylece ‘ön talep’ toplanmış olur ve bir sonraki dönemin ders programı büyük oranda şekillenmiş olup gelecek dönem başındaki ekle-sil dönemi için erken planlamaya fırsat verilir. Sistem, dönem sonunda önkoşulu sağlanmayan kaydolunmuş dersleri siler. Öğrenci, takip eden dönem başında varsa katkı payı veya öğrenim ücretini yatırınca kayıtlar kesinleşir. Güz 2014 dönemi için, yaygın servis dersleri 24 Ağustos’a kadar olmak üzere tüm derslerin tüm şubelerinin 31 Ağustos mesai bitimi saatine kadar sisteme girilmiş olması zorunludur.
(3) Erken kayıt döneminde 1 inci gün öğretim programlarından en az 150 AKTS tamamlamış olan ögrenciler, 2 nci gün en az 90 AKTS tamamlamış olanlar, 3 üncü gün en az 50 AKTS tamamlamış olanlar kayıt yaptırırlar. 4 üncü gün ve sonrası tüm öğrenciler kayıt yaptırabilir.
(4) Erken kayıt dönemi son ders günü sonuna kadar devam eder ve öğrenciler bu erken kayıt döneminde ders ekleyip silerek ders programlarında istedikleri değişiklikleri yapabilirler.” denmektedir.
Bu maddeye göre, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı “erken ders kayıtları” 22 Aralık 2014 - 2 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. . Derslerin 9 Şubat 2015’de başladığı Bahar döneminde ayrı bir ders kayıt dönemi olmayacak, 2-16 Şubat 2015 tarihleri arasında öğrenciler “ders ekle-sil” yapabileceklerdirBu değişiklikler güncel akademik takvimden izlenebilecektir. Öğrenciler, ders kayıt işlemlerine başlamadan önce danışmanlarını görmeleri /iletişime geçmeleri gerekmektedir.
OBİS otomasyonu üzerinde “Danışman Oluru” olmadan ders kayıt işlemleri yapılamayacaktır.
Ders Kayıt Esaslarının;10. maddesinin 3. ve 4. fıkrasına uygun olarak; erken kayıt döneminde, 1. gün öğretim programlarından en az 150 AKTS tamamlamış olan öğrenciler, 2. gün en az 90 AKTS tamamlamış olanlar, 3. gün en az 50 AKTS tamamlamış olanlar. 4. ve sonrası günlerde tüm öğrenciler kayıt yaptırabilirler. Öğrencilerin tamamlanan AKTS miktarlarına göre yukarıda belirtilen kayıt günü sırası (1.,2.,3.,4. gün ) OBİS sistemine giriş yapıldığında sistem tarafından uyarı olarak bildirilecektir. Ders kaydınıza başlamadan önce OBİS sistemi girişinizde “Ders Kayıt Esaslarını” okumanız önemle duyurulur.
Ders Kayıt Esasları için Tıklayınız.
 

 
5İ Dersleri sınav sonuçları için
tıklayınız.
 

 
2014 ÖSYS EK YERLEŞTİRME İLE KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !
Kayıt işlemleriniz ve birim iletişim bilgileri için tıklayınız.
 

 
2014 ÖSYS İLE KAYIT HAKKI KAZANIP KAYIT YAPTIRAMAYAN ADAYLARIN DİKKATİNE !
Kayıt işlemleriniz ve birim iletişim bilgileri için tıklayınız
 

 
2014 DGS İLE KAYIT HAKKI KAZANIP KAYIT YAPTIRAMAYAN ADAYLARIN DİKKATİNE !!!!
Kayıt işlemleriniz için tıklayınız
 

 
MAZERET KAYITLARI DUYURUSU
2014-15 Eğitim Yılı Akademik Takvimine uygun olarak, 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde Üniversitemiz akademik birimlerinde mazaret kaydı / ders kaydı işlemleri yapılabilecektir. İlgili birim yönetim kurulu kararı doğrultusunda, birimin öğrenci işleri büro personeli OBISv3 üzerinde “Ders Kayıt İşlemleri - Öğrenci Mazeret Kaydı” menüsünden ders kaydı yapacak öğrencileri seçerek, ilgili öğrencilerin ders kayıtlanma iznini verecek ve internet (OBİSNET) üzerinden ders kayıtlarını yapabilmeleri sağlanacaktır.
 

 
Öğrenci Memnuniyet Anketi
Doldurmak için tıklayınız.
 

 
Öğrencilerin Dikkatine
Haftalık ders programlarını Obis.Net ' e giriş yaparak öğrenebilirsiniz
 

 
ÜNİVERSİTEMİZİ YENİ KAZANAN ve KAYIT YENİLİYECEK ÖĞRENCİLER İÇİN BİRİM İLETİŞİM BİLGİLERİ
ÖNEMLİ: Lütfen iletişime geçmeden önce ders kayıt esaslarını okuyunuz.
İletişim bilgileri için
TIKLAYINIZ.
 

 
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Öğrenci Bilgi Sistemine Giriş Şifreleri
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı kayıt yaptıran öğrencilerin öğrenci işleri bilgi sistemine giriş şifreleri tckimlik numaraları olarak verilmiştir..