Öğrenci No *
 
Şifre * (Şifremi Unuttum)
 
 
  Lisansüstü Öğrenci Girişi
  Kyk Girişi
   
 

       Gençlik ve Spor Bakanlığı
DUYURULAR ! 23 Nisan 2014 Çarşamba

 
2013-2014 Bahar Dönemi Üniversite Seçmeli Havuz Dersi Alan Öğrencilerin Dikkatine !
Kontenjan yetersizliğinden dolayı açılamayan Seçmeli Havuz Derslerindeki kayıtlı öğrencilerin dağıtımı, yapmış oldukarı tercih sırasına göre gerçekleştirilmiştir. Seçmeli Havuz Dersi alan tüm öğrencilerin sisteme giriş yaparak 2013-2014 Bahar dönemine ait güncel atanmış Seçmeli Havuz Derslerini kontrol etmesi önemle duyurulur.
 

 
DERS KAYDINI TAMAMLAYAMAYAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE --!
Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun ( 29.01.2014 tarih ve 2014-03 sayılı oturumunda alınan XI nolu ) kararı gereği, 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı ve öncesinde kayıt olan öğrenciler, belirlenen maksimum yerel kredi veya 45 AKTS kredisi kadar ders seçimlerini yapabileceklerdir .

Bilindiği üzere; “2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme Duyurusu” ndaki “ Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme Takvimi “ tablosunda belirtilen “Öğrenci Tarafından Ekleme-Silme Tarihleri” nde öğrenciler ders ekle – sil işlemlerini yapabileceklerdir. Bu aşamada herhangi bir nedenle ( mezuniyet aşamasında olup akts geçişi nedeniyle sorun yaşayan, kayıt ekranında derslerini göremeyen vb.) ders kaydını tamamlayamayan öğrenciler danışmanlarıyla iletişime geçerek ders kayıtlarını tamamlayabileceklerdir.

“Öğrenci Tarafından Ekleme-Silme Tarihleri” nde ders kaydını tamamlayamayan öğrenciler “Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme Takvimi” tablosunda belirtilen derslerinin başladığı ilk hafta, önceden olduğu gibi danışmanlarıyla birlikte (DANIŞMAN EKRANINDAN) ders kayıtlarını tamamlayabileceklerdir.

 

 
2013-2014 BAHAR YARIYILI KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!
Öğrencilerin ders kaydını tamamlayabilmeleri için duyuruda belirtilen tarihler arasında danışmanının görüşünü alması gerekmektedir. Aksi halde ders kayıtları geçersiz sayılacaktır...

Detaylı bilgi ve Kayıt Yenileme Duyurusu için
tıklayınız.
 

 
Öğrenci Eposta Bilgilendirme sayfası
Tüm üniversitemiz öğrencilerine, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Microsoft işbirliği ile, tüm Micrososft Live özelliklerine sahip e-postalar tanımlanmıştır. Detaylı Bilgi için Tıklayınız.
 

 
Uzaktan Eğitim
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARI TARİHİ DERSLERİ YÜRÜTME ESASLARI
Üniversitemiz Senatosunun 24/07/2013 tarihli ve 2013-12 sayılı oturumdan alınan karar bağlamında;
  • Atatürk İlke ve İnkılâpları Tarihi ve Türk Dili ders notları 2013-2014 eğitim yılında internet ortamında öğrencilerin erişimine açık tutulacaktır. Bu dersi alan öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemine (obisnet.adu.edu.tr) giriş yaptıktan sonra, Uzaktan Eğitim menüsüne tıklayıp derslerin haftalık içerik ve kaynaklarına erişirler.
  • Dersler sınıf ortamında yapılmayacağı için devam zorunluluğu ve ara sınav (vize) uygulaması yoktur.
  • Ders başarı notu sadece dönem sonu sınavı (final) / bütünleme sınavı notuna dayalı olarak belirlenir.
  • Dersler Geçer/Kalır (G/K) notları ile değerlendirilir ve bu notlar akademik ortalamaya katılmaz. 2013-2014 eğitim yılından önce bu dersleri alıp geçmiş olanların başarı notları aynen kalır ve akademik ortalamaya dahil edilir.
  • Türk Dili ve Atatürk İlke ve İnkılâpları Tarihi derslerinin sınavları çoktan seçmeli test şeklinde uygulanır. Bir dersin sınav sorularının %50’sini doğru cevaplayan öğrenci o dersten geçmiş sayılır.
  • Söz konusu derslerden başarılı olan öğrenciler not yükseltmek için tekrar bu derslerin sınavlarına giremezler.
  • Dersler yaz okulunda açılmaz.
  • Sınavların hazırlanıp değerlendirmesi ve derslerin yürütülmesi Türk Dili ve Atatürk İlke ve İnkılâpları Tarihi Bölümlerinin sorumluluğundadır.
ADU Türk Dili ve Atatürk İlke ve İnkılapları Dersleri Yürütme Esasları için TIKLAYINIZ...
 

 
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Öğrenci Bilgi Sistemine Giriş Şifreleri
2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı kayıt yaptıran öğrencilerin öğrenci işleri bilgi sistemine giriş şifreleri tckimlik numaraları olarak verilmiştir..
 

 
ADÜ, 2013 Yılı Tanıtım Filmini Sunar
Üniversitemiz Tanıtım Filmi için Tıklayınız.
 

 
Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi resmi sitesi
http://obisnet.adu.edu.tr web adresidir. Bunun dışındaki sitelerden giriş yapmayınız. Aksi taktirde kullanıcı adı ve şifreniz ele geçirilebileceğinden sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.
 

 
İnternet Tabanlı Eğitim Portalı
Web Tabanlı İngilizce Dil Eğitim Yazılımı ile Adobe Connect Video Konferans Yazılımı Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı içersinde birleştirilmiştir. Detaylar için tıklayınız.